"Rush and Tooth" čti /raš en tůůs/

22. ledna 2012 v 1:42
Jsem to ale špatný blogger, ale můžu říct na svojí obhajobu, že nestíhám psát články, protože začala škola a nabrala jsem si toho "o něco" víc než normální studenti... lépe řečeno vzala jsem si 17 hodin týdně a dává mi to zabrat...nebylo by to tak hrozný, kdybych nemusela na 3 hodiny (Biologie, Matika, Geografie) trávit průměrně 3 hodiny týdně povinně v laboratoři a cca další 2 dobrovolně..no dobrovolně...musím tam vypracovávat protokoly, vyměřovat, přeměřovat, zapisovat, kalibrovat....bla bla...a takový chuťovky... Takže se mi nezřídka stalo tenhle týden, že jsem v laborce skončila ve 22:00 večer a šla rovnou směr postel, natož teda psát ještě na blog co je novýho že...

No a druhý fakt je, že se toho vlastně ani moc neudíílo :-)

Počasí je bláznivý, co jsem přilítla tak je to vždycky dva dny -6stupňů Celsia, další dva dny +17 (dokonce bylo dvakrát za sebou i + 22/24st Celsia), takže jsem trošku chytla chřipinku minulý týden, ale naštěstí jsem se z toho díky enzymům a horký čokoládě :D rychle dostala...mimochodem oooo bože ta představa tadytý výýborný horký čokolády mě teď zas uplně rozrušila, že si asi pro jednu doběhnu :-))


Pár obrázků noci, kdy tu byla sněhová bouře a moje ranní cesta do laboratoří v -10stupních, vichru, mrazu...naštěstí to hned roztálo, nejsme už připravený, že by ještě měla být takový zima a sníh...na běhání by se mi to moc nelíbilo.
Naše Student Union

Knihovna:

Přes jezírka směle k laborkám...mimochodem mě nenapadlo, že podél jezírka to bude nejvíc umrzlý že jo, takže jsem málem hodila tlamu i s foťákem v ruce...ale ustála jsem to :-)

College of Education
Cíl mé ranní cesty: Murray Hall, Department of Geography and History
Tak jediný asi co se událo (nic moc zajímavýho), uvádí už nadpis článku: Rush and Tooth, tedy v překladu nic jinýho než "Stres/shon a Zub"... Shon kolem školy už jsem popsala a teď je na řadě teda událost se zubem... :-D

Tak si takhle na večer dostanu přííšernou chuť na oříšky v medu a cukru (taková ta krustička), mno a koupím si tedy Mandle v cukru (takový ty jak se prodávají u nás na pouti, ještě teplý), a koušu koušu, vychutnávám si každý oříšek...najednou zádrhel v puse...cítím jak se na pravý straně jeden konkrétní zub pere s cukrovou krustou...tupý lupnutí...křach...říkám si jo dobrý oříšek zdolán...ale...křup znamenalo že nejen oříšek zdolán, ale ZUB též!!!!...a samozřejmě jsem ho spolkla.... :D...tak si řikám no dobrý, nebolí to asi nic vážnýho...no ale na pohmat v puse jazykem, jsem cítila že to je pěkný krááter po zubu...ale dobrý šla jsem spát..všem jsem vyprávěla s velkou slávou jak jsem snědla svuj zub s oříškama a že to vuubec nebolí...všichni mě přesvědčovali že bych teda měla jít stejně k doktorovi ale já jim říkám "ááále, vždy to ani nebolí"...hm ale tu se proberu další den a bolest v zubu jak blázen, natož aby pila na to teplý/studený, kousala jídlo, venku jsem nemohla dýchat pusou protože ten vzduch jak nasáváte tak to strašně bolí přes díru v zubu...a tak jsem se vydala k zubaři...samozřejmě AMERIKA!!!! A jejich předražený zdravotnictví!!!...že teda nejdřív musímn k zubaři na rentgen a aby se vydělo co a jak, že pak pošlou konečnou kalkulaci ceny zákroku do školy a uvidí se, jestli mi to trenér podepíše= proplatí, nebo jestli to budu muset hradit ze svýho nebo co vlastně..teda tím chci říct, že ze svýho bych to rozhodně neplatila ani v Čechách natož tady, takže bych byla radši bez zubu... No nicméééně- zubař to skouknul, verdikt "JASNĚ PRASKLÁ STOLIČKA VPRAVO NAHOŘE-CÍL: NOVÁ KORUNKA NA ZUB...CENA:....chvííle napětí to byste neuhodli..vím, že Američani mají všechno drahý ohledně zdravotnictví, ale padla mi huba při tý částce..ok takže.... 1890dolarů!!!!...čili nějakých bezmála 40 000 za opravu!!! Takže jsem běžela s papírem za trenérem, jestli je mi to schopnej uhradit, sice mi to nestihl v pátek podepsat, ale prý by to neměl být problém!!!..tak doufejme...sice zas kalkuluju, že už mě to vubec neboli, ale všichni mi říkají, že bych byla hloupá kdybych si to nenechala udělat zadarmo tady..i v Čechách bych platila nejmíň 12tisíc si myslím....tak uvidíme, zákrok stanoven na 7.února, prý to zabere dvě hodin, to necháápu!! Nechápu, jak to průměrný Američan může zaplatit..no bylo mi řečeno že nemůže, prostě je pro každýho Američana noční můra, že dostane jakoukoliv nemoc od chřipky počínaje až po úraz typu vyražený zuby, zlomená noha konče...nedoplatili by se... Obama by s tím měl něco dělat to je prostě neuvěřitelný takový částky chtít po pacientech... No a můj závěr: Díkybohu že jsem na tak bohatý škole, a třikrát sláva mojí blbosti, že kvůli hloupým(ale táák dobrým) oříškům vznikne taková story o jednom zubu.... A nevysloužila jsem si nic míň než přezdívku "Tooth" kamkoliv jdu na tréninku... hned co jsem se ráno objevila v šatně tak všichni spustili "Heeey Toooth" :D :D

A pak co se týče tréninků...jak už je mým zvykem, tréninky sem nepíšu a jakou mám formu taky nechávám v mlžném oparu tajemství... nicméně první závody v tomhle roce mám(e) v sobotu ve Fayettevile, Arkansas...celkem nařachnutý mítink jménama...loňský výsledky byly hoodně kvalitní, tak už se nemůžu dočkat!!!! A něco mi říká, že tam potkám i pár Čecháčků ,jelikož tam ze škol jsou pozvaný i Florida State University (Kuba Živec) a University of Nebrasca (Marťa Bařinová)... .

P.S.: mezitím než jsem dopsala článek, jsem si opravdu skočila s kamarádkou pro tu horkou čokoládku a samozřejmě pro olivy :-))

P.S.2: jo a ještě na závěr bych měla říct, že jsme tenhle semestr s Monikou si vzaly předmět MUSIC, myslely jsme sice jaká to bude oddechovka,ale je to těžký jak blázen...a zatím je naše průměrná známka po pár testech, kvízech a poslechách C+!!! :D (například hned první test byl poslech G.F. Handel: See the conquiring Hero comes, měly jsme rozeznat kdy v kterou vteřinu skladby hraje ten který nástroj..jestli viola, violin, cello, basa..přitom je to v tý skladbě k nerozeznání, ve kterým úseku skladby se mění motiv skladby- například když se pomocí bubnů graduje napětí, což znamená že Hero is coming (hrdina přichází blíž a blíž))nic lehkýho vám povím a to jsem chodila do hudebky, holky co v životě neviděli noty tenhle předmět absolutně nedávají...!!!...nicmééně, jsme přišly víc než na chuť vážný muzice a teď už si neumím ani představit dělat domácí úkoly bez Haydna, Tschaikovskiho, Smetany apod... vážně ale :D:D haha..

Tady ta moje oblíbená Jaro-La Primavera :-) by Antonio Vivaldi:

Nebo Rusalka Měsíční árie- Antonín Dvořák:

Či O Mio Babbini- z opery G.Pucciniho


Nu prostě to má něco do sebe když se nad tím trošku člověk zamyslí ....jak dokázali skladatelé vložit myšlenky do hudby a vyjádřit pocity pomocí střídání různých hudebních nástrojů a polohy hlasu...no nee?? :D haha
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama