Září 2013

Americká pohádka Vol. 3

9. září 2013 v 5:58
Poslušně, ač opožděně, hlásím, že jsem úspěšně přelétla velkou louži a opět se těším Americkému luxusu. :-)


Přelet byl tradičně úměrně únavný...žádný let ale nebyl zrušen ani opožděn, ale tentokrát jsem letěla jakousi podivnou zdlouhavou oklikou...s Českými Aerolinkami z Prahy do Madridu 3hodiny...z Madridu do Chicaga s British Airways 9,5hodiny..z Chicaga do Tulsy 2hodiny s American Airlines. Let přes moře celkem utekl i přes to že jsem neměla svojí vlastní malou televizi...chvíli jsem si četla, jedla, spala, protahovala se... O to víc mě potěšil let do Tulsy, tentokrát American Airlines nezklamaly, prostor pro nohy byl mnohem větší než při letu přes moře a navíc wifi na palubě, plus každý svou televizi...a milá posádka. Do Tulsy jsem dorazila cca po 22hodinách cesty..vyčerpaná na kost...cca ve 20:00hod... Alex mě vyzvednula s tím, jestli mi nevadí počkat na Moniku do 22hod, že by měla přiletět taky... Čekání by mi nevadilo tak moc, jako fakt, že jsem si byla skoro 100% jistá, že Monika se měla vracet až následující sobotu 10.srpna...no tak jsme čekaly...Monika neodpovídala ale ani na telefon, ani na skype ani na facebook...nic...22hodin udeřilo...Monika nikde...23hod udeřilo...nic....půlnoc...poslední letadla už přistála a další přílety byli až ráno...tak jsme usoudili že buď zmeškala let nebo se něco stalo NEBO podle mího mínění je v klídku doma v Kaunasu, v Litvě a ještě spí... Což se za nedlouho potvrdilo, když nám volala zpátky že se strašně omlouvá, že si spletla datum, že se vrací až v SOBOTU!!! No jasně...takže jsem zbytečně čekala na letišti extra 4 hodiny ve smrtelný únavě, aby jsme ještě další 1,5hodiny strávily v autě na cestě do Stillwateru!! Venku mě udeřila klasická ˇOklahomská téměř 100% vlhost a teplota vzduchu 32st Celsia přestože už bylo dávno po půlnoci...načež nás na půl cesty potkala neskutečná bouřka a liják...a museli jsme jet skoro krokem....nicméně jsem se úspěšně kolem 2:00 ráno dostala do postele a završila tak 26hodin putování kolem Země :D.... přičemž jsem konstatovala, že na takový cestování už začínám být stará :D...4x ročně podnikat 26hodinový výlety není žádný med pro tělo!! :D

Většina týmu se postupně během víkendu začla sjíždět do města a tak bylo pořád co dělat, aklimatizace probíhala celkem dobře a než jsme se rozkoukali už jsme v úterý frčeli na soustřeďko do Quapaw jako každý rok... kemp ani letos nezklamal...naopak byl ještě skvělejší než loňský, užili jsme si spoustu srandy, navykli si na brzký vstávání a v 6:15hod jsme každý den vyráželi na výběh, abysme pak před sebou měli celý den her, zipline, laser game, kayaking, koupání v jezeru, rybaření, opalování, táboráky atd. :-) Prostě paráda.... jen letos nikdo moc nefotil, tak nemám dostatečnou fotodokumentaci :-) jen hoodně skrovnou.
Monika a Jackie jsou další adeptky na svatbu.... přes léto se zasnoubily, Monika se bude vdávat příští léto :-)....a sluší se podotknout, že i já jsem si našla přítele :-)).... náš transfer z Oregonu.... New Yooorčan :-))
A

Po návratu začla škola, která teď už je v zajetých kolejích, nastávají první testy, quízy, zkoušky, eseje....
Tréninky v 6:00am pro nás je už hračka, ačkoliv to přes den dospáváme... :-)
Většinou je černočerná tma, když vybíháme :-)


Mezi školou a tréninky si užíváme nějakou tu grilovačku, crafting party, bazén, hledání svatebních šatů pro Moniku :-)), občas nějaký to regenerační pivo a tak dáále...

První závody už proběhly...a světe div se, letní příprava se zřejmě povedla, jelikož jsem vyhrála!!! :-)
Tenhle týden odlítáme do Kentucky na Pre-Nationals meeting Bluegrass Invitational...5k...tak jsem zvědavá sama, jak se zadaří tam :-).

Krom toho se mi zdá, že se tu po dobu mí nepřítomnosti rozmnožila ještě větší a neidentifikovatelnější havět než kdy předtím...není den kdy by kolem mě neprolítla super obří moucha křížená s vážkou a ptákem a komárem...kdy by mě nepokousali super obří komáří s dlouhým oranžovým sosákem...nerachtal mi u ucha cvrček, neskákal v garáži obří skákací pavouk, neproběhla skoro přes hlavu veverka, kojot, krávy, vačice, skunk,...pásovec, žába nebo želva přebíhající silnici nebo po zahradě už je rutinníí záležitost...ale nikdy nezapomenu vypísknout na celý město:D

Jinak školou čerstvě otřásá skandál, který se od zíta začíná vyšetřovat... fotbalisti údajně mezi lety 2001-2011 pobírali nelegálně plat, na recruiting visit jim platili prostitutky na sex, známky ve škole jim trenéři zámerně vylepšovali za úplatek, držení drog, řízení pod vlivem alkoholu, atd je klasika....na každým šprochu pravdy trochu, tak kdo ví ja kto všechno dopadne...zdaleka nebudem první univerzita kde se tohle ve fotbalu děje....jen jsme mezi prvníma po Penn State, kdy se to veřejně provalilo a tak z toho bude buď pěkný skandál, nebo se to ututlá, nebo vysvětlí...každopádně my ostatní sportovci doufáme, že to nebude mít dopad finační či mediální na celý sport ve škole... ;)

No a jinak moje hodiny tenhle semestr zahrnují Epidemiologii, Physiology of Exercise, Laborky Physiology of Exercise a Němčinu II...k tomu si brzy snad přiberu zas nějakou praxi v nemocnici nebo nějaký výzkumný laboratoři zaměřenou na epidemiologii nebo veřejný zdraví.... Dneska jsme si na trénink přispali do 6:30hod, ale stejně na mě padla únava a zdřmíla jsem si hned po tréninku od 10 do 12ti...pak jsme jeli na nákupy, učila jsem, usnula zas, a teď se opět učím na zítřejší test z Fyziologie.... Bambi vedle mě pochrupuje... zrovna jsem objevila fotku jak Savannah porovnávala obrázek Bambi (vlevo) a nějakýho ošklivýho psa ha :D
Joo a taky Nick prodává svojí motorku a místo toho si koupil auto...třetí rok v Americe znamená, že se musí poameričtět...čili si nekoupil nic jinýho než Mustanga, takže už brzy se budu prohánět kolem v Mustangu, můžu si ho půjčovat kdykoli bude potřeba, když už mám ten mezinárodní řidičák :-)

Tak pokračuju v učení (po tolika šlofíkách se mi spát nechce, přestože se blíží půlnoc), navíc zítra si můžu přispat do 7hodin....no a v pátek/sobotu držte palce na závod v Kentucky!!!!!! :-) GO POKES!!!